Mendurim Hoti

Attack - Left Winger KF Fushë Kosova
9

Player Profile

Date of Birth Feb 23, 1996 (27)
Place of Birth Malishevë
Height 183cm
Weight 72kg
Citizenship Kosovo

Career Information

Matches 51 matches
Goals 5 goals
Discipline 6 fouls against
Spot Kick 21 Free Kick
Club Debut Jul 1, 2023
Previous Club FC Prishtina FC Feronikeli 74
Present Club KF Fushë Kosova

???????? ???? ????????? ??̈ ?????????̈

Sulmuesi i krahut Mendurim Hoti, sot ka firmosur kontratë dy vjeçare me Klubin tonë.

Viteve të fundit Mendurimi mbrojti ngjyrat e Prishtinës. Rikthimi i tij në Malishevë është një shtytje e madhe për repartin ofanziv. Klubi jonë ka synime të mëdha dhe do të bëjmë më të mirën për t’i arritur ato synime.

Të kënaqur me arritjen e marrëveshjes me Mendurimin, i urojmë suksese në karrierë dhe jetë!