Jerin Hadergjonaj

Central Midfield FC Malisheva
8

Player Profile

Date of Birth Aug 7, 1996 (27)
Place of Birth Prizren
Height 1,82 m
Weight 69kg
Citizenship Kosovo

Career Information

Matches 65 matches
Goals 30 goals
Discipline 5 fouls against
Spot Kick 18 Free Kick
Club Debut Aug 16, 2021
Previous Club KF Dukagjini KF Liria Prizren
Present Club FC Malisheva

Ilir Mustafa: Ky vit është krejt ndryshe tek Malisheva, duam kalimin në Europë.

Mesfushori kosovar, Ilir Mustafa beson se skuadra e Malishevës është shumë më e pjekur dhe më e përgatitur sivjet, sesa në vitet e para të kaluara në Superligën e Kosovës në futboll.Mustafa thotë se skuadra është konsoliduar dhe tashmë këtë edicion ka qëllim plasmanin në Europë, shkruan GazetaBlic Sport.

“Dy vitet e para për ne kanë qenë të vështira, qëllimi ka qenë vetëm stabilizimi dhe mbetja në elitë, kurse sivjet është krejtësisht ndryshe, po mendojmë të dalim në Europë, tash nuk i dihet, sepse tabela e tregon më së miri se liga është e papërshtatshme, secili ekip mund të mposht secilin”, tha fillimisht Mustafa në emisionin VAR në Tëvë1.“Shpresojmë t’i arrijmë objektivat që i kemi, tash na mbetet të shohim se çka do na dal rrugës”, përfundoi ai.