Drilon Hazrollaj

Forward FC Malisheva
10

Player Profile

Date of Birth Feb 19, 2004 (19)
Place of Birth Banje, Malisheve
Height 1,78 m
Weight 70kg
Citizenship Kosovo

Career Information

Matches 36 matches
Goals 7 goals
Discipline 8 fouls against
Spot Kick 12 Free Kick
Club Debut March 21, 2010
Present Club FC Malisheva

Drilon Hazrollaj në Top 11-shen e vitit në Albi Mall Superligë

Mbrëmë, në një atmosferë festive dhe emocionuese me mysafirë të shumtë, u mbajt Gala Mbrëmja e Federatës së Futbollit të Kosovës “Laureatët 2023” për të nderuar dhe shpërblyer lojtarët, trajnerët, klubet dhe personalitetet e rëndësishme të futbollit në Kosovë për vitin që po e lëmë pas.
Mes tjerash, gjatë mbrëmjes u zbulua edhe Top 11-shja e vitit 2023 në Albi Mall Superligë, e cila është krijuar në bazë të votave të trajnerëve të 10 ekipeve tê Superligës.
Sulmuesi i jonë i krahut Drilon Hazrollaj gjendet në mesin e 11 lojtarëve më të mirë të Superligës për vitin 2023.