Besnik Ferati

Midfielder FC Drita
4

Player Profile

Date of Birth Apr 19, 2000 (23)
Place of Birth Skopje
Height 1,86 m
Weight 75kg
Citizenship North Macedonia

Career Information

Matches 53 matches
Goals 7 goals
Discipline 8 fouls against
Spot Kick 22 Free Kick
Club Debut Jul 1, 2023
Previous Club KF Fushë Kosova
Present Club FC Drita

???????: ?????? ?????? ? ????????? ?????????̈?

Klubi ju njofton se ka kompletuar marrëveshjen për transferimin e mesfushorit Besnik Ferati nga klubi i futbollit Pobeda Prilep i Maqedonisë së Veriut.

Besniku është një lojtar që luan disa pozita në mesfushë dhe pritet t’i sjellë kreativitet dhe agjilitet mesfushës sonë.

Mirë se vjen Besnik!