Arlind Veliu

Left-Back FC Malisheva
2

Player Profile

Date of Birth Jun 14, 2001 (22)
Place of Birth Kosovo
Height 182cm
Weight 70kg
Citizenship Kosovo

Career Information

Club Debut Jul 1, 2022
Matches 14 matches
Goals 7 goals
Discipline 8 fouls against
Spot Kick 12 Free Kick
Club Debut Jul 1, 2022
Present Club FC Malisheva

Arlind Veliu më i miri i xhiros së parë në Albi Mall Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall edhe këtë edicion kampional do të ndajnë çmimi “Ylli i Javës”. Në xhiron e 1-rë të Albi Mall Superligë ky çmim i ka takuar mbrojtësit të KF Malisheva, Arlind Veliu.

Komisioni i veteranëve të futbollit në përbërje të: Bujar Guta, Shyqeri Salihu dhe Lulzim Rrmoku, vendosi që epiteti i më të mirit për këtë xhiro t’i takojë mbrojtësit të skuadrës malishevase, pasi në ndeshjen kundër Dukagjinit ai ishte mbrojtës i pakaluar dhe shumë i dobishëm edhe në fazën ofanzive, duke shënuar golin e vetëm në ndeshje që ia mundësoj FC Malisheva t’i gëzohet fitores dhe të arkëtoj 3 pikët e para në Albi Mall Superliga edicioni 2023/24.