Arbër Pira

Right-Back FC Malisheva
20

Player Profile

Date of Birth Feb 9, 1995 (28)
Place of Birth Kosovo
Height 1,78 m
Weight 68kg
Citizenship Kosovo

Career Information

Matches 26 matches
Goals 12 goals
Discipline 3 fouls against
Spot Kick 7 Free Kick
Club Debut Jul 1, 2021
Present Club FC Malisheva

FC Malisheva ka njoftuar se ka vazhduar kontratën edhe për një vit tjetër me mbrojtësin Arbër Pira, shkruan Gazeta Enigma.

Arbër Pira i cili luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, ka qenë startues i padiskutueshëm në formacionin e Arsim Thaqit.

27-vjeçari në sezonin e kaluar ka bërë 28 paraqitje në Superligë duke shënuar nëj gol dhe një asistim.

Kujtojmë që deri më tani Malisheva ka transferuar Fiton Hajdarin dhe Qlirim Avdullin