Flamur Gashi

Goalkeeper FC Malisheva
12

Player Profile

Date of Birth Jun 6, 2000 (23)
Place of Birth Kosovo
Height 1,88 m
Weight 72kg
Citizenship Kosovo

Career Information

Matches 52 matches
Goals 3 goals
Discipline 2 fouls against
Spot Kick 15 Penalty
Club Debut Jul 13, 2019
Previous Club FC Ballkani KF Liria Prizren
Present Club FC Malisheva

Malisheva ka shënuar fitore të vështirë në Prizren sot, duke e mposhtur Lirinë në “Përparim Thaçi” me rezultat minimal 0-1 [Albion Rrahmani 75p.].

Goli i vetëm i ndeshjes ka ardhur nga penalltia, e cila erdh pas një aksioni nga e majtë dhe në krosim të lojtarit të krahut, mbrojtësi i Lirisë preku topin me dorë, që çoi në penallti.

Rrahmani shënoi golin e shtatë të stinorit, duke u treguar i pagabueshëm nga pika e bardhë, duke shutuar në mes të portës së Drilon Hodajt për epërsi.

Liria shpejt mori iniciativën për të kërkuar golin e barazimit dhe shpresën për të luftuar për pozitat e epërme në tabelë. E këtë e arriti 10 minuta më vonë, kur lojtari i Lirisë u pengua në zonë, për të nxjerrë penallti për bardhezinjtë.

Por, mesfushori bullgar i ekipit Borislav Bladzhinski ka dështuar nga pika e bardhë, shutin e të cilit e priti portieri i Malishevës, Flamur Gashi – që për ironi ka qenë portier i dikurshëm i prizrenasve.