08 Feb
benn1t

Dy talentët tanë të Shkollës tonë të Futbollit, Erblin Zogaj dhe Emir Zogaj, sot nënshkruan marrëveshje me klubin për t’iu bashkuar ekipit seniorë. Erblini qendër mbrojtës dhe Emiri mesfushor ofanziv, do të jenë energjia dhe entuziazmi rinor që do t’i shtohen skuadrës sonë në futbollin profesional. Shkolla jonë e futbollit në vazhdimësi ka nxjerrë talente [...]

08 Feb
benn1t

Dy talentët tanë të Shkollës tonë të Futbollit, Erblin Zogaj dhe Emir Zogaj, sot nënshkruan marrëveshje me klubin për t’iu bashkuar ekipit seniorë. Erblini qendër mbrojtës dhe Emiri mesfushor ofanziv, do të jenë energjia dhe entuziazmi rinor që do t’i shtohen skuadrës sonë në futbollin profesional. Shkolla jonë e futbollit në vazhdimësi ka nxjerrë talente [...]

08 Feb
benn1t

Kompletojmë marrëveshjen për transferimin e ??? ???????? ??????? ??????? FC Malisheva konfirmon arritjen e marrëveshjes për transferimin e Top Talentit Laurent Xhylani nga KF Drenasi. Klubi njofton se ka nënshkruar kontratë afatgjate me njërin nga talentët më premtues në Futbollin Kosovar. Laurenti edhe pse një talent i ri, është transferimi i së tashmes e po [...]

27 Apr
benn1t

Ilir Mustafa: Ky vit është krejt ndryshe tek Malisheva, duam kalimin në Europë. Mesfushori kosovar, Ilir Mustafa beson se skuadra e Malishevës është shumë më e pjekur dhe më e përgatitur sivjet, sesa në vitet e para të kaluara në Superligën e Kosovës në futboll.Mustafa thotë se skuadra është konsoliduar dhe tashmë këtë edicion ka [...]

07 Nov
benn1t

Qendër mbojtësi  nënshkruan me FC Malishevën Prekazi është transferuar nga SC Gjilani, njëra nga transferimet më të rëndësishme, duke e forcuar edhe më shumë vijën e mbrojtjes. Përvoja e tij dhe aftêsia udhëheqëse janë aset i paçmueshëm për skuadrën tonë. Arbërit i urojmë mirëseardhje dhe i dëshirojmë suksese në synimin tonë të përbashkët.

27 Apr
benn1t

Malisheva ka shënuar fitore të vështirë në Prizren sot, duke e mposhtur Lirinë në “Përparim Thaçi” me rezultat minimal 0-1 [Albion Rrahmani 75p.]. Goli i vetëm i ndeshjes ka ardhur nga penalltia, e cila erdh pas një aksioni nga e majtë dhe në krosim të lojtarit të krahut, mbrojtësi i Lirisë preku topin me dorë, [...]

27 Apr
benn1t

Drilon Hazrollaj në Top 11-shen e vitit në Albi Mall Superligë Mbrëmë, në një atmosferë festive dhe emocionuese me mysafirë të shumtë, u mbajt Gala Mbrëmja e Federatës së Futbollit të Kosovës “Laureatët 2023” për të nderuar dhe shpërblyer lojtarët, trajnerët, klubet dhe personalitetet e rëndësishme të futbollit në Kosovë për vitin që po e [...]

27 Apr
benn1t

FC Malisheva ka njoftuar se ka vazhduar kontratën edhe për një vit tjetër me mbrojtësin Arbër Pira, shkruan Gazeta Enigma. Arbër Pira i cili luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, ka qenë startues i padiskutueshëm në formacionin e Arsim Thaqit. 27-vjeçari në sezonin e kaluar ka bërë 28 paraqitje në Superligë duke shënuar nëj [...]

27 Apr
benn1t

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi ar chitecto beatae vitae dicta sunt explicabo.Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia con sequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. [...]

27 Apr
benn1t

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi ar chitecto beatae vitae dicta sunt explicabo.Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia con sequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. [...]