27 Apr
benn1t

Ilir Mustafa: Ky vit është krejt ndryshe tek Malisheva, duam kalimin në Europë. Mesfushori kosovar, Ilir Mustafa beson se skuadra e Malishevës është shumë më e pjekur dhe më e përgatitur sivjet, sesa në vitet e para të kaluara në Superligën e Kosovës në futboll.Mustafa thotë se skuadra është konsoliduar dhe tashmë këtë edicion ka [...]

27 Apr
benn1t

FC Malisheva ka njoftuar se ka vazhduar kontratën edhe për një vit tjetër me mbrojtësin Arbër Pira, shkruan Gazeta Enigma. Arbër Pira i cili luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, ka qenë startues i padiskutueshëm në formacionin e Arsim Thaqit. 27-vjeçari në sezonin e kaluar ka bërë 28 paraqitje në Superligë duke shënuar nëj [...]

27 Apr
benn1t

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi ar chitecto beatae vitae dicta sunt explicabo.Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia con sequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. [...]

16 Apr
benn1t

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 16-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të @fc.malisheva Agon Xhaka. ? Vlerësimi i më të mirit të javës është bërë nga Komisioni i veteranëve të futbollit në përbërje: Selatin [...]

16 Apr
benn1t

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi ar chitecto beatae vitae dicta sunt explicabo.Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia con sequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. [...]