08 Feb
benn1t

Dy talentët tanë të Shkollës tonë të Futbollit, Erblin Zogaj dhe Emir Zogaj, sot nënshkruan marrëveshje me klubin për t’iu bashkuar ekipit seniorë. Erblini qendër mbrojtës dhe Emiri mesfushor ofanziv, do të jenë energjia dhe entuziazmi rinor që do t’i shtohen skuadrës sonë në futbollin profesional. Shkolla jonë e futbollit në vazhdimësi ka nxjerrë talente [...]

08 Feb
benn1t

Kompletojmë marrëveshjen për transferimin e ??? ???????? ??????? ??????? FC Malisheva konfirmon arritjen e marrëveshjes për transferimin e Top Talentit Laurent Xhylani nga KF Drenasi. Klubi njofton se ka nënshkruar kontratë afatgjate me njërin nga talentët më premtues në Futbollin Kosovar. Laurenti edhe pse një talent i ri, është transferimi i së tashmes e po [...]

07 Nov
benn1t

Qendër mbojtësi  nënshkruan me FC Malishevën Prekazi është transferuar nga SC Gjilani, njëra nga transferimet më të rëndësishme, duke e forcuar edhe më shumë vijën e mbrojtjes. Përvoja e tij dhe aftêsia udhëheqëse janë aset i paçmueshëm për skuadrën tonë. Arbërit i urojmë mirëseardhje dhe i dëshirojmë suksese në synimin tonë të përbashkët.

27 Apr
benn1t

Malisheva ka shënuar fitore të vështirë në Prizren sot, duke e mposhtur Lirinë në “Përparim Thaçi” me rezultat minimal 0-1 [Albion Rrahmani 75p.]. Goli i vetëm i ndeshjes ka ardhur nga penalltia, e cila erdh pas një aksioni nga e majtë dhe në krosim të lojtarit të krahut, mbrojtësi i Lirisë preku topin me dorë, [...]

27 Apr
benn1t

Drilon Hazrollaj në Top 11-shen e vitit në Albi Mall Superligë Mbrëmë, në një atmosferë festive dhe emocionuese me mysafirë të shumtë, u mbajt Gala Mbrëmja e Federatës së Futbollit të Kosovës “Laureatët 2023” për të nderuar dhe shpërblyer lojtarët, trajnerët, klubet dhe personalitetet e rëndësishme të futbollit në Kosovë për vitin që po e [...]

27 Apr
benn1t

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi ar chitecto beatae vitae dicta sunt explicabo.Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia con sequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. [...]

16 Apr
benn1t

Qendër mbojtësi Esmin Liçina nënshkruan me FC Malishevën Esmini është transferuar nga FK Makedonija e Maqedonisë së Veriut ku është zhvilluar si futbollist dhe ku ka qenë përfaqësues i Kombëtares së Maqedonisë së Veriut me U21. Njëra nga transferimet më të rëndësishme, duke e forcuar edhe më shumë vijën e mbrojtjes. Esmini dallohet për qëndrueshmëri, [...]

16 Apr
benn1t

Arlind Veliu më i miri i xhiros së parë në Albi Mall Superligë Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall edhe këtë edicion kampional do të ndajnë çmimi “Ylli i Javës”. Në xhiron e 1-rë të Albi Mall Superligë ky çmim i ka takuar mbrojtësit të KF Malisheva, Arlind Veliu. Komisioni [...]

16 Apr
benn1t

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi ar chitecto beatae vitae dicta sunt explicabo.Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia con sequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. [...]

16 Apr
benn1t

???????: ?????? ?????? ? ????????? ?????????̈? Klubi ju njofton se ka kompletuar marrëveshjen për transferimin e mesfushorit Besnik Ferati nga klubi i futbollit Pobeda Prilep i Maqedonisë së Veriut. Besniku është një lojtar që luan disa pozita në mesfushë dhe pritet t’i sjellë kreativitet dhe agjilitet mesfushës sonë. Mirë se vjen Besnik!